Четвер, 02.05.2024, 18:55
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Календар
«  Січень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 56
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Президент України
Верховна Рада України
Урядовий портал
Держкомзем
Конституцыйниу суд України
ДПА України

Просмотреть увеличенную карту
Головна » 2015 » Січень » 29 » Районній газеті – 80 років
17:02
Районній газеті – 80 років

Літописець сьогодення

Першої лютневої ночі 1935 року в одному із старих приміщень Новгородки не гасло світло і чувся ритмічний стукіт. Тут творилося диво. А ранком жителі села та району вже читали першу, віддруковану вночі, свою районну газету. Отже, 1 лютого 1935 року вийшов перший номер газети “За більшовицькі колгоспи” — орган райкому Компартії та райвиконкому Новгородківського району на Дніпропетровщині. Так народилася наша газета, яка ось уже 80 років виконує  свою важливу роль — несе своїм передплатникам  слово.

Коли 22 вересня 1937 року була утворена Миколаївська область, до складу якої увійшов і наш район, наша районна газета стала виходити під назвою “Маяк комунізму”, продовжуючи виконувати доручену партією роль колективного агітатора і організатора трудящих мас району на виконання величних завдань соціалістичного будівництва.

Як відомо, 10 січня 1939 року Указом Президії Верховної Ради СРСР була утворена Кіровоградська область. До її складу увійшли 12 районів Миколаївської області, в тому числі і наш, Новгородківський, район. Почалася велика творча робота по піднесенню народного господарства степового краю.

Партійні організації проводили  в маси величезну виховну і мобілізуючу роботу. І весь цей час надійним помічником районної парторганізації, її підручним був друкований орган — районна газета.

Пожовклі за вісім  десятиріч сторінки доносять до нас пафос великої творчої роботи тих днів. Газета в своїй роботі постійно спиралась на широкий робсількорівський актив, на кращих людей колгоспного села.

Навала німецько-фашистських загарбників перервала вихід газети. Останнім, передвоєнним випуском був номер від 30 липня 1941 року.

Та зразу ж, після визволення району, 10 березня 1944 року почалася підготовка до відновлення випуску газети і 7 листопада, в день 27-х роковин Великого Жовтня, вийшов в світ вже її другий номер.

З перших номерів газета вела широку агітацію за підвищення продуктивності праці в колгоспах, МТС, радгоспах, за бережливе господарювання, зростання ідейно-політичного і культурно-освітнього рівня комуністів і комсомольців, усіх трудящих. Одночасно силою друкованого слова вона нещадно і безкомпромісно виступала проти недоліків, носіїв старої моралі, проти бюрократизму. Так було в 1935-1941 роках, так є і зараз.

З травня 1961 року, коли почали виходити міжрайонні газети обкому партії при територіальних виробничих управліннях, районна газета не видавалась. Її випуск було відновлено 1 квітня 1965 року. З того часу відбулись грандіозні зміни в нашій країні. Зроблено величезний крок вперед і районна газета друкованим словом, глибинним висвітленням передового досвіду вносила в цю величну справу свій вклад.

27 вересня 1991 року обласним управлінням по пресі видано свідоцтво про реєстрацію газети КГ №063, в якому було записано “Новгородківські вісті” — районна громадсько-політична газета. Засновники — районна рада народних депутатів і трудовий колектив редакції”. Газета змінила назву.

Основними завданнями газети було і є: організація і розповсюдження суспільнозначимої інформації про життя і діяльність рад народних депутатів, трудових колективів господарств, організацій та установ району; захист інтересів трудящих; торжество гуманізму, демократії і законності, утвердження правової, суверенної і незалежної України; широке інформування населення району про всі події без упередженого ставлення до будь-яких політичних та ідеологічних поглядів.

Сьогодні дуже важко встановити і назвати прізвища людей, які стояли біля витоків газети у ті складні часи. Відомо лише, що у квітні 1935 року газету редагував Л. С. Скопа. У 1938 році червневий примірник газети підписаний І. В. Миргородським. Перші повоєнні номери були підписані до друку виконуючим обов’язки редактора П. К. Венгером. Дещо пізніше редакційний колектив очолював С. О. Горбенко. В свій час редакторами газети були прекрасні, талановиті люди, майстри гострого пера і слова М. М. Мельник, Ф. С. Сулима, П. І. Біляков, А. І. Рибак, В. П. Ададімов.

Згадаємо тих людей, яких уже немає поруч, але світла пам’ять про них буде з нами завжди. Це, крім згаданих уже Л. С. Скопи, І. В. Миргородського, П. К. Венгера та С. О. Горбенка, М. П. Рябовол, М. М. Мельник, Ф. С. Сулима, А. А. Брехуненко, Ю. З. Паливода, К. Г. Васильченко, П. Г. Кравченко, О. С. Носик, В. С. Заніздра, А. Х. Кайдаш, І. І. Біляков, Г. М. Білоконь, І. С. Скібіцький та багато інших. Всі вони приходили в редакцію за покликанням і робили свою справу з глибоким усвідомленням її важливості.

Гортаючи підшивки газет, бачимо підписи штатних і позаштатних авторів публікацій, чия життєва позиція справляла чималий вплив на життя району. Це Г. І. Витрищенко, М. М. Делятинський, Б. Г. Невпряга, М. П. Гришко, В. А. Кеванашвілі, О. Ф. Кердіваренко, К. Г. Ковальчук, В. В. Белінський, І. М. Корзун, Н. П. Бондаренко, Ю. М. Сердюченко, І. П. Чалий, Г. А. Видибура, І. П. Смаглюк, Г. В. Григір, Г. І. Ткаченко, Т. В. Гончаренко, П. І. Зубенко, О. М. Руденко та багато інших.

Всі знають, що газета — плід не лише творчості журналістів, а й забарної праці поліграфістів: наборщика машинного набору (лінотипіста), верстальщика, друкаря та інших. Багато років віддали поліграфії Н. В. Саула, В. П. Репа, Л. Б. Білошиста, В. М. Косташ, Т. В. Шульга, А. Ф. Мамченко, М. У. Червінська, К. Я. Кульчицька, М. Д. Ковальчук, Н. М. Сулима, О. І. Пільо, Н. П. Сулима.

Нині творять районну газету редактор Ольга Лісова, відповідальний секретар – оператор комп'ютерної верстки Любов Хіміна,  кореспондент Оксана Чабан, оператор комп'ютерного набору – коректор Наталія Ровенець, бухгалтер Ніна Тимченко. Колектив, хоч і найменший в області з районних газет, докладає великих зусиль, щоб газета була привабливішою та змістовнішою. Нелегко працювати в сучасних умовах нашим журналістам, адже вони зобов'язані чесно і об'єктивно висвітлювати всі події, факти в політичних процесах, що відбуваються у державі, на території краю. Іншого не дано.

Щоп'ятниці, коли листоноші приносять свіжу пошту, 1450 сімей з нетерпінням чекають районну газету, зі шпальт якої вони ознайомлюються з найбільш оперативною інформацією із життя нашого краю. Звичайно, кількість читачів залежить від авторитету газети, авторитет – від її позиції. Потрібні не тільки гострі статті на актуальні теми, але й публікації для душі: літературні конкурси, замальовки, вірші, гуморески, фотографії  та вітання.

Але працівники районки завжди жили і живуть щирим бажанням натхненно працювати, знаходити цікаву і потрібну людям інформацію, робити газету більш привабливою. Вони вірять в те, що майбуття буде мирним і  обнадійливішим, що спільна праця з читачами принесе добрі результати.

Газета в усі часи займала активну життєву позицію, була літописцем сьогодення. Нехай так буде завжди!

О.ЛІСОВА, редактор КП «ВІЦ «Новгородківські вісті»,

член Національної спілки журналістів України

Категорія: Новини сайту | Переглядів: 560 | Додав: Root | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Сайт створено Новгородківською районною радою © 2024